Ginekolog – dietetyk w przychodni Medica 2000

Ginekolog – dietetyk w przychodni Medica 2000
Nazwa firmy: Ginekolog – dietetyk w przychodni Medica 2000
Opis firmy:

Badanie ginekologiczne to stosunkowo ścisła kwestia, w której typowe kroki się powtarzają i co najwyżej niektóre z nich są opuszczane, jeśli lekarz zdecyduje, że określone elementy badania nie są w czasie danej wizyty potrzebne. Zaskoczeniem dla wielu pacjentek może być fakt, że w niektórych sytuacjach lekarz ginekolog zacznie z nimi rozmawiać o diecie.

Dieta w okresie ciąży

W miarę naturalną i spodziewana sytuacją jest dyskusja o diecie u pacjentek w ciąży. Oczywistym jest, że okres ciąży to czas nietypowy, co wymaga także wprowadzenia określonych modyfikacji w diecie oraz stosowania podejścia zdecydowanie różnego od tego, które było do tej pory wykorzystywane. Niezbędne jest zwiększenie kaloryczności posiłków oraz uzupełnienie braków, które mogły występować przed ciążą. Rozwój płodu powoduje, że z organizmu matki wypłukiwane są w szczególności substancje, które wykorzystywane są w nim w niewielkim stopniu, ich podaż jest mała, a zużycie równie niewielkie. Konieczność zapewnienia zapasu dziecku może jednak powodować niedobory, a ich uzupełnianie jest procesem powolnym, zwykle o tempie dalece nieadekwatnym. Jeśli ciąża jest planowana, zmiany diety mogą być zalecane jeszcze przed rozpoczęciem starań.

Zdrowa dieta

Właściwa waga oraz prawidłowe odżywianie się kobiety to czynniki, które mają bardzo duży wpływ na prawidłowe działanie jej organizmu. Silne, długotrwałe miesiączki oraz poważne bóle im towarzyszące to zjawiska, w przypadku których warto jest spojrzeć na dietę i upewnić się, że jest ona prawidłowa, a w wielu przypadkach okazuje się, że dieta jest bardzo silnie skorelowana z odczuwanymi problemami. Co więcej, odpowiednia dieta, a nieraz także suplementacja diety jest niezbędna w przypadkach bardzo obfitych miesiączek mogących powodować zaburzenia równowagi niektórych substancji w organizmie kobiety.

Dieta w okresie karmienia

Warto zaznaczyć, że lekarz ginekolog jest w stanie zaoferować nieocenione wsparcie w zakresie diety także po porodzie. Odpowiednio dobrana w tym czasie dieta przyspiesza proces powrotu do zdrowia i sprawia, że odczuwane dolegliwości znacznie szybciej przemijają. Nie wolno na tym etapie lekceważyć diety i nie należy wierzyć, że ciąża oraz okres po niej jest czasem nieuniknionego przybrania na wadze.

Kategoria firmy:
Adres siedziby: ul. Smolna 34/14 00-375 Warszawa
Numer telefonu: (22) 828 59 03
  • Ginekolog – dietetyk w przychodni Medica 2000
  • Ginekolog – dietetyk w przychodni Medica 2000
  • Ginekolog – dietetyk w przychodni Medica 2000
  • Ginekolog – dietetyk w przychodni Medica 2000
  • Ginekolog – dietetyk w przychodni Medica 2000