Jak wyleczyć ból kolan zmieniając swoją dietę?

Od dłuższego czasu męczy cię ból kolan? Wystarczy… zmiana diety. Z przeprowadzonych badań wynika, że nawet najmniejsza zmiana w swojej diecie może poprawić stan twoich kolan w szybki sposób.
Co należy zrobić? Przede wszystkim polubić ryby! Kwasy omega 3, zawarte w rybach łagodzą stan zapalny stawów. Wiele badań potwierdza, że jedzenie większej ilości ryb może wpłynąć dobrze na twoje stawy.
Pomoże też picie soku pomarańczowego. Jest on świetnym źródłem witaminy C i składników odżywczych, które mogą zabezpieczyć przed chorobą zwyrodnieniową stawów kolanowych.
Badania wykazały, że przydatny może być również szpinak. Szpinak zawiera duże ilości luteiny i zeaksantyny, które pomogą zwalczyć ból spowodowany zwyrodnieniową chorobą stawów. Do sałatki ze szpinakiem nie zapomnij dodać odrobinę cebuli. Cebula również wpływa na zmniejszenie bólu kolan.

Graj w zielone…

zielone
Przydać może się również imbir, który stosowany jest od lat m. in w leczeniu problemów żołądkowych, ale i łagodzeniu bólu kolan. Gotowanie z dodatkiem imbiru może poprawić smak wielu potraw przy jednoczesnym zmniejszeniu dolegliwości bólowych.